Filozofie života

 

 
 

Filosofie života 

 

1. Každý má vlastní, neopakovatelnou cestu ke štěstí. Narodili jsme se do určitých podmínek, s určitou výbavou, která je pro nás určena. S nimi můžeme zcela svobodně nakládat.

 

2. Proto je každý zodpovědný za všechno, co se mu v životě stane, a to z dlouhodobého hlediska .

 

3. Velká síla spočívá v současném okamžiku, neboť každá naše myšlenka vytváří naši budoucnost.

 

4. Vzhledem k tomu je třeba myslet pozitivně a zbavit se škodlivých mentálních návyků, jako jsou odpor, strach, vina, kritika, sebenenávist, sebepodceňování aj.

 

5. Špatné mentální návyky jsou pouze myšlenky a ustálené způsoby myšlení, které lze skutečně změnit.

 

6. Každý člověk má mít rád sám sebe. Není to sobectví, je to přirozený způsob existence. Jenom ten, kdo má skutečně rád sám sebe, může také milovat jiné.

 

7. Máme-li se opravdu rádi, všechno se nám v životě daří. Láska (k sobě i k druhým) a poznání (sebe i druhých) jsou vůbec nejdůležitější.

 

8. Abychom dospěli k opravdové lásce, musíme se zbavit minulosti, sobě a všem odpustit.

 

9. Hlavně musíme být ochotni změnit se. Začínáme tím, že se přijmeme takoví, jací jsme, se všemi klady i nedostatky. Ostatní se lze naučit.

 

10.Většinu nemocí si v těle i duši vytváříme sami prostřednictvím negativních mentálních návyků.

 

11. Nic nemusíme a svůj osud si volíme. Jsme sami     sebou, nic víc a nic míň.

 

12. Není důležité mít pravdu, ale milovat se navzájem.

 

 

 

 

 

 

 

  Zdá se vám, že váš život je jedna velká katastrofa?  Myslíte si, že všichni kolem vás jsou mnohem šťastnější a spokojenější? 

 

Problémy ...kdo je dneska nemá? Myslíte si, že pokud je máte, nemůžete být nikdy šťastní? Ale ony tu budou pořád, takže jde o to jak je zvládat a řešit.  Každého z nás trápí něco jiného, problémy v práci, v partnerství, finanční potíže, osamělost, nadváha, nemoci a každý z nás by jistě přidal spoustu dalších věcí. Někomu umřel někdo blízký a někdo má zase pocit, že v životě nic nedokázal a oba se trápí stejnou měrou, protože i to, co se na první pohled může zdát jako malichernost, může člověka užírat, trápit a způsobovat mu velké deprese. Problémy jsou prostě problémy, ať už jsou velké nebo malé, a protože každý člověk je jiný, také je jinak zvládá. Ale pro všechny platí stejná rada - bojujte s nimi a nedovolte jim, aby vás ničily, vždyť vy si přeci zasloužíte mít šťastný a spokojený život, protože ten je krátký a my si ho přeci chceme užít.  

 

 

 

 

 

Takže:

 

1. Problémy jsou v podstatě dvojího druhu- ty, které je v našich silách vyřešit a ty, s kterými nic udělat nemůžeme (například úmrtí někoho blízkého). Proto platí, že vyřešíme ty, které můžeme a ty druhé musíme přijmout jako fakt, se kterým nelze dělat  niž jiného než se s ním smířit. Vzpomeňte si na známé rčení, které říká, že je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem, a nebo na slova Epiktétose, který řekl, že je jenom jedna cesta za štěstím- přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc. Ostatní problémy mají své řešení, jde jen o to je najít. V první řadě je třeba si položit otázku, co nás přesně trápí. Pak proč nás to trápí, proč tento problém vzniknul a hlavně, jaké jsou možné cesty jeho řešení. Nejlepší je představit si, že tento problém má někdo jiný a vy mu ho pomáháte řešit, abyste všechno viděli s odstupem. Nebo všechno pojměte jako úkol, který musíte zpracovat písemně svému šéfovi, a ve kterém musí být popsány příčiny a možné řešení. Papír si pak vezměte a postupujte podle něj.

 

 

 

2. Nemá cenu se trápit nad tím, co vás čeká v budoucnosti, vždy řešte problém, který se vás bezprostředně týká. Proč se trápit nad tím, co je daleko, vždyť zítra může být všechno jinak. Věta "berte každý den jako začátek nového života" je notoricky známá a hlavně pravdivá, ale málokdo si ji uvědomuje.

 

 

 

3. Další rada, jak zatočit s problémy, zní - využijte veškerý volný čas k nějaké činnosti. Nejvíc problémů mají totiž ti, kteří mají moc času, protože pak nad vším moc přemýšlí,  všechno rozebírají a i ty nejmalichernější problémy pak mohou narůst do obrovským rozměrů.

 

 

 

4. Zbavujte se svým problémů fyzicky - vezměte si například papír, na něj sepište svůj problém, papír pak zapalte a přitom si představujte, že váš problém mizí v plamenech a je tudíž nenávratně pryč.

 

 

 

5. Každý den si připravte nějakou, i sebemenší radost, abyste se měli vždy na něco těšit. 

 

 

 

6. A ještě jedna věta na závěr, kterou jistě také znáte, a která, pokud si ji vezmete k srdci, vám může hodně pomoci- 

 

 

 

Co tě nezabije, to tě posílí. 

 
 

Anketa

Vy a Vyklad karet ..Využil / a / jste někdy možnosti výkladu karet??

Ano ale verim vsemu na 50% (51)

26%

Ne nezajima mne to..... (22)

11%

Ano vyuzil /a/ , vyklad karet mi pomohl si veci ujasnt.... (122)

63%

Celkový počet hlasů: 195

 

smahu počasie